Koncert Galowy dzieci polskich i ukraińskich uczęszczających do lubelskich przedszkoli “Drzewo Dziecięcych Marzeń” – Lublin 2023.

"Drzewo Dziecięcych Marzeń"- koncert galowy polskich i ukraińskich przedszkolaków - Lublin 2023, jest przedsięwzięciem w ramach Międzynarodowego Święta Dzieci. Organizatorami są lubelskie przedszkola publiczne we współpracy ze Stowarzyszeniem "Wspólne korzenie". Partnerem wydarzenia jest Województwo Lubelskie. Lubelskie. Smakuj życie.

Dzieci z Polski i Ukrainy wspólnie uczą się, bawią i codziennie otaczane są opieką w naszych lubelskich przedszkolach. Dla wszystkich pierwsze dni były nowym doświadczeniem, obecnie są naturalnym elementem życia przedszkolnego.

Podczas koncertu, przedszkolaki przygotowywane przez swoich nauczycieli zaprezentują dorobek kulturowy własnych krajów w konwencji artystycznych opowieści o dziecięcych marzeniach. Nasze dzieci w naturalny sobie sposób poprzez ekspresję ruchową taniec i śpiew wyrażą dziecięcy entuzjazm bycia razem.

Uroczysty koncert odbędzie się 6 czerwca 2023 roku w Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym w Lublinie, ul. Bohdana Dobrzańskiego 3.

Koncert objęty jest Honorowymi Patronatami: Wojewody Lubelskiego Lecha Sprawki, Marszałka Wojewódzka Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego, Prezydenta Miasta Lublin, Lubelskiego Kuratora Oświaty oraz Konsula Generalnego Ukrainy w Lublinie.

Fotorelacja z wydarzenia będzie zamieszczona na naszej stronie internetowej.

Comments are closed.