Przedszkole nr.9 © 2013

INFORMACJE DLA RODZICÓW

 

ul. Pogodna 5,

20-321 Lublin

 

tel.: 81 744 16 67

e-mail: poczta@p9.lublin.eu

 

 

Drodzy Rodzice!

 

W dzisiejszym świecie spotykamy się na co dzień ze stosunkowo dużym natężeniem hałasu. Tymczasem człowiek do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje wyciszenia, przynajmniej przez  pewien czas w ciągu dnia. Nie chodzi o absolutną ciszę, którą można uzyskać np. zakładając stopery, ale o naturalną sytuację, w której słyszy się szum wiatru, szelest kartki czy tykanie zegara. Dzieci, choć mają tendencję do krzyku, również potrzebują tego rodzaju uspokojenia. Dlatego warto je uczyć robienia przerw od hałasu. Najlepiej przedstawić to w formie wyzwania: „Zobaczymy, czy uda się nam być tak cicho, żeby nie było słychać żadnych dźwięków; zbudować wieżę z klocków tak, żeby tata nie usłyszał; usłyszeć bicie serca”. Dobrym pomysłem jest proponowanie dziecku wykonywania różnorodnych zadań w taki sposób, by nie było słychać żadnych dźwięków. Dzięki temu dziecko będzie się uczyło panowania nad sobą i własnym ciałem. Można również usiąść i starać się nie wydać żadnego odgłosu (dzięki temu dzieci nabierają świadomości, że można usłyszeć np. oddech czy szelest włosów) lub wsłuchiwać się w ciszę w różnych miejscach (dom, las, cicha uliczka) i o różnych porach dnia (rano, w południe, wieczorem), a potem rozmawiać o tym, co się usłyszało. Dla dziecka może to być fascynujące doświadczenie, prawdopodobnie wpłynie również korzystnie na jego funkcjonowanie, m.in. na zdolność koncentracji.

 

 

Za zgodą wydawnictwa WSiP umożliwiamy Państwu korzystanie z poniższego linku

 

 

Serdecznie zapraszamy Rodziców i Opiekunów do skorzystania z propozycji zabaw i aktywności dla dzieci.

W każdy poniedziałek i w każdą środę na stronie https://www.wsip.pl/pomagamy-w-nauce-z-domu/

umieszczamy nowe zestawy na kolejne dni.

 

 

 

gr.3 Sówki

Zapraszamy na:

PORANKI FREBLOWSKIE DLA DZIECI.

Każdego dnia (od poniedziałku do piątku) na głównym fanpage (https://www.facebook.com/FROEBELpl/) o godzinie 10:00 zapraszamy wszystkie dzieci przed ekrany.

Zajęcia potrwają około15 minut i będą tak realizowane, że dzieci w wieku przedszkolnym spędzą bardzo fajny czas.

 

Na stronie EduZabawy znajdą Państwo gotowe do druku karty pracy https://eduzabawy.com/karty_pracy/ podzielone tematycznie oraz generatory kart pracy do edycji takich jak nauka pisania, pisanie po śladzie, nauka zegara, grafy matematyczne i wiele innych https://eduzabawy.com/generatory/. Materiały są darmowe, z wysokiej jakości grafikami w formacie PDF.

 

https://teatrwielki.pl/dzialalnosc/edukacja/moni-i-uszko/moni-i-uszko-bon-ton-w-teatrze/

https://teatrwielki.pl/dzialalnosc/edukacja/moni-i-uszko/moni-i-uszko-bon-ton-w-teatrze/

https://akademia.pwn.pl/view/b46fb112-accc-41d8-8bc9-114af9ccef32/37556/PWN_Maluje_i_tancze.mp3